Aktualności z WORD Wrocław

WORD Wrocław: grudniowe egzaminy w soboty

Jeśli placujesz egzamin egzamin na grudzień 2018 w WORD Wrocław - możesz go zaplanować w sobotę.

Grudniowe egzaminy w WORD Wrocław będą odbywały się w soboty. Dotyczy to zarówno egzaminów praktycznych jak i teoretycznych

WORD Wrocław egzaminy w soboty

Wrocławski WORD będzie pracował w soboty 1., 8. i 15.grudnia 2018r.

Egzaminy na prawo jazdy odbywać się  w godzinach od 8.00 do 15.00. W tych dniach Dział Obsługi Klientów pracowaćbędzie w godzinach od 8.00 do 16.00.

Jakie światła należy włączyć na porannym egzaminie?

Już testy na prawo jazdy zawierają pytania dotyczące używania świateł zewnętrznych pojazdu. O ile popełnienie błędu na egzaminie teoretycznym spowoduje w najlepszym przypadku utratę jednego punktu, to włączenie nieodpowiednich świateł na praktyce lub niewłączenie ich wcale spowodować może oblanie.

Testy na prawo jazdy: Pozornie proste pytanie ze znakami

Pytania ze znaków drogowych mogą wydawać się z pozoru proste. Statystyki błędów gromadzone przez system testów na prawo jazdy zdamyto.com pokazują  jednak, że to zagadnienie sprawia przyszłym kierowcom sporo kłopotu.

testy na prawo jazdy

Czy w tej sytuacji za widocznym znakiem wolno Ci zająć prawy skrajny pas?

Egzamin na prawo jazdy: Kiedy nie można użyć świateł do jazdy dziennej

Zasady używania świateł zewnętrznych pojazdu to temat poruszany już na etapie testów na prawo jazdy. Jak ich używanie wygląda w praktyce?

Światła do jazdy dziennej to szczególny rodzaj świateł, których użycie nie jest obowiązkowe. Prawo drogowe daje bowiem jedynie możliwość ich użycia nie nakładając obowiązku.

Jak sama nazwa wskazuje światła do jazdy dziennej służą do jazdy w dzień – ale tyko wtedy, gdy nie występują w warunki zmniejszające przejrzystość powietrza.