Baza pytań na prawo jazdy.

Wiele osób szuka pełnej bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy online, głównie zainteresowaniem cieszą się pytania na prawo jazdy z kategorii B. Spowodowane jest to oczywiście faktem, że egzamin państwowy na prawo jazdy kategoii B zdaje co roku największa liczba osób. 

Ministerstwo ujawniło wszystkie pytania wykorzystywane do przeprowadzanie egzaminów państwowych na stronie resortu. 

Pełna baza pytań na prawo jazdy do pobrania na Android. 
 

Każdy zadaje sobie pytanie:
Ile jest pytań na prawo jazdy wykorzystywanych w testach? 
Ile jest pytań na kategorie B? 
Ile jest pytań na kat C? 
I tak dalej…

Czy można odnaleźć tą informacje na stronie ministerstwa, gdzie udostępniono dokładnie wszystkie pytania na wszystkie kategorie prawa jazdy? Wygląda na to, że ministerstwo nie określa dokładnej liczny pytań dla poszczególnych kategorii. Znana jest ilość wszystkich pytań i jest ich około 2660 sztuk. Niestety na stronie ministerstwa wszystkie pytania egzaminacyjne są wymieszane bez podziału na kategorie. Kursant, który chciałby pouczyć się testów za darmo na stronie ministerstwa otrzyma wymieszane pytania z kategorii A, B, C, D i T oraz jakby tego było mało jeszcze pytania z oficjalnej bazy pytań egzaminacyjnych na uprawnienia do kierowania tramwajem.

Gdzie znaleźć pełną bazę pytań egzaminacyjnych dla kategorii B?
Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo.com masz pewność, że poznasz 100% pytań wykorzystywanych na egzaminie państwowym. Wszystkie pytania egzaminacyjne są poukładane według działów tematycznych takich jak np. Znaki drogowe lub Szczególna ostrożność. 
Baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy ZdamyTo dla kategorii B składa się obecnie z około 2200 sztuk pytań. 
Jakich zmian na najbliższe lata można się spodziewać?

Czy liczba pytań na prawo jazdy w 2017 roku wzrośnie? Testy na prawo jazdy 2017 mogą składać się już z około 300 do 500 pytań więcej. Nic nie jest jeszcze pewne, ale plany ministerstwa były takie, aby baza pytań nieustannie rosła. Takie podejście ma zniechęcić kursantów do uczenia się pytań na pamięć, a skłaniać raczej to nauki przepisów ze zrozumieniem. 

 

Image: