Egzamin na prawo jazdy więcej pytań w testach

Testy na prawo jazdy nie doczekały się jak dotąd odświeżenia bazy pytań egzaminacyjnych. Już niedługo egzaminy teoretyczne będą odbywały się w oparciu o powiększoną bazę pytań.

Testy na prawo jazdy: jawna baza

Warto wspomnieć, że dziś testy na prawo jazdy są w pełni jawne. Pełna oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych jest do pobrania na stronie ministerstwa infrastruktury. Warto jednak zauważyć, że ministerstwo publikuje jedynie pytania z testów na prawo jazdy nie podając do nich poprawnych odpowiedzi - o te należy więc zatroszczyć się samemu. Wszystkie opublikowane pytania są wymieszane, co oznacza braku podziału na poszczególne kategorie egzaminu teoretycznego. Do jednego worka wrzucone są więc testy na prawo jazdy kategorii A, B, C, D, T... łacznie z pytaniami "tramwajowymi"

Ucz się: Testy na prawo jazdy: nauka działami.

Testy na prawo jazdy-jawna baza

Podstawą do opublikowania bazy pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami: pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy. Będzie więcej pytań. Ministerstwo oficjalnie potwierdza.

Zgodnie z informacją przekazaną przez ministerstwo oficjalna baza ma zostać zwiększona o  441 nowych pytań egzaminacyjnych. Dodawanie ich miało rozpocząć się jeszcze we wrześniu 2016, więc zmian w testach na prawo jazdy można spodziewać się lada dzień. 

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy zdamyto.com

Egzamin teoretyczny: będzie trudniej?

Na pewno może być trudniej tym, którzy nie zapoznają się z nową, zaktualizwoaną bazą pytań egzaminacyjnych. Wprawdzie ministerstwo publikuje wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy, jednak w oficjalnej opublikowanej bazie pytań brakuje odpowiedzi, Osoby które posiadają płytki CD z testami - powinny je zaktualizować, jeśli program oczywiście pozwala na taką czynność. Jeśli takiej możliwości nie będzie, płyta CD z testami może posłużyć co najwyżej za podstawkę pod szklankę...

Kursanci, którzy wykupili testy na prawo jazdy zdamyto nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Baza testów na prawo jazdy zdamto.com aktualizuje się automatycznie na poziomie serwera.

Testy na prawo jazdy ZdamyTo zawierają pełną oficjalną bazę pytań stosowaną na egzaminach państwowych. Korzystając z testów online na ZdamyTo.com masz zawsze pewność, że uczysz się dokładnie tych pytań które będę na egzaminie w Twoim WORD. 

Image: