Testy na prawo jazdy

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu teoretycznego? Większość kursantów naukę teorie rozumie tylko przez powtarzalne rozwiązywanie testów na prawo jazdy. Młodzi ludzie wychodzą z założenia, że im więcej losowych testów rozwiążą tym lepiej będą do egzaminu przygotowani.  Taka chaotyczna nauka może jednak nie przynosić odpowiednich rezultatów. 
Pytań egzaminacyjnych jest w oficjalnej bazie jest dużo i założenie jest takie, że ta liczba ma cały czas rosnąć. Dlatego warto uczyć się przepisów ruchu drogowego ze zrozumieniem, analizując sytuacje w ruchu drogowym. 

 

Idealnym oprogramowaniem do nauki i przygotowanie się do części teoretycznej egzaminu są e-kurs oraz testy na prawo jazdy ZdamyTo. Oferta portalu jest bardzo szeroka i kompleksowo omawia wszystkie przepisy ruchu drogowego oraz zagadnienia dla wszystkich kategorii prawa jazdy. 

 

Rozpoczynając naukę teorii warto przejść od początku do końca cały e-kurs z setkami animacji, zdjęciami i schematami oraz ćwiczeniami powtórzeniowymi. 

 

 

Drugim bardzo istotnym krokiem w skutecznej nauce jest tzw. NAUKA DZIAŁAMI pytań egzaminacyjnych wraz analizą uzasadnień do odpowiedzi. To bardzo ważna zaleta tej aplikacji, ponieważ każde pytanie egzaminacyjne jest wytłumaczone przystępnym językiem i w ten sposób masz pewność, że uczysz się odpowiedzi ze zrozumieniem co z czego wynika. 

 

Ostatni etap nauki to trenowanie losowych zestawów egzaminacyjnych, czyli po prostu rozwiązywanie testów. Ten etap należy rozpocząć dopiero po uzyskaniu pewności, że wszystkie przepisy ruchu drogowego są zrozumiałe. 

 

Według obecnie obowiązującego prawa cała baza pytań egzaminacyjnych jest jawna. Wszystkie co do jednego pytania stosowane na egzaminach państwowych w całej Polsce są dostępne w testach na prawo jazdy Zdamyto. 

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.