Testy na prawo jazdy 2017

Jedno z najczęściej zadawanych obecnie pytań w nauce jazdy: czy będą zmiany w testacha na prawo jazdy w 2017 roku?

Obowiązujące dziś testy na prawo jazdy czeka mała zmiana. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem bowiem odkąd testy jakie znamy dziś zaczęły obowiązywać było wiadomo, że baza pytań będzie sukcesywnie powiększana. Teraz ministerswo infrastruktury oficjalnie potwierdza: będą nowe pytania. Czy będą one dodane do bazy w 2017 roku?

Zapowiedź ministerstwa została ogłoszona jeszcze w sierpniu tego roku. Ministerstwo chce, aby na egzaminach teoretycznych pojawiło się 441 nowych pytań. Dziś oficjala pula liczy 2661 pytań.

Pełną bazę pytań udostępnia serwis ZdamyTo.com.

Testy można rozwiązywać na dwa sposoby:

  1. Poprzez stronę zdamyto.com. Testy na prawo jazdy dopasowują się do urządzenia na którym są wyświetlane, zatem można z nich korzystać zarówno na komputerze jak i telefonie czy tablecie. Rozwiązywanie testów na prawo jazdy wymaga połączenia z internetem, ale to nie powinno stanowić problemu w dobie wszechobecnych darmowych hotspotów i wielogigowych limitów transferu. Rozwiązywanie testów nie konsumuje zresztą tak wiele transferu.
  2. Poprzez aplikację na Androida. Podobnie jak w pierwszym przypadku uzyskujesz dostęp do pełnej oficjalnej puli pytań na prawo jazdy (wszystkich pytań stosowanych w testach na prawo jazdy jest 2661). Co ciekawe testy na prawo jazdy rozwiązywane za pomocą tej androidowej apki nie wymagają połączenia z internetem. Wystarczy raz zainstalować aplikację, ściągnąć apkę i gotowe. Aplikacja "Testy na prawo jazdy ZdamyTo B" jest darmowa dla posiadaczy  abonamentu zdamyto.com.

Warto przypomnieć, że testy na prawo jazdy nie są dziś żadną tajemnicą. Pełną bazę pytań udostępnia na swoich stronach ministerstwo infrastruktury. Niestety pytania nie posiadają zaznaczonych prawidłowych odpowiedzi. O te należy zatroszczyć się samemu.

Image: