Testy na prawo jazdy 2017 nowe pytania-stare problemy

Aktualizacja bazy egzaminacyjnej wprowadziła kilka podchwytliwych pytań, co miało swoje odzwierciedlenie w zestawieniu najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy, ktory publikuje zdamyto.

Nowe pytania-stare kłopoty

Problematyczne pytanie pochodzi z nowej puli pytań egzaminacyjnych i zostało dodane do testów na prawo jazdy w lutym 2017. Pełną bazę pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych znajdziesz na zdamyto.com.

Częstym błędem popełnianym przez Was jest poprawna interpretacja znaku A-3: niebezpieczne zakręty - pierwszy w prawo. Wprawdzie symbolika znaku wyraźnie wskazuje na ostrzeżenie przed "pierwszym zakrętem w prawo a drugim w lewo", jednak znaczenie tego znaku jest odrobinkę inne.

Znak ten ostrzega przed niebezpiecznymi zakrętami, z których pierwszy jest w prawo. Gdy liczba zakrętów jest większa niż 2, pod znakiem mogą być umieszczone tabliczki:

  • T-2 "tabliczka wskazująca długość odcinka drogi, na którym powtarza się lub występuje niebezpieczeństwo" (koniec tego odcinka wskazuje tabliczka T-3),
  • T-4 "tabliczka wskazująca liczbę zakrętów",
  • T-5 "tabliczka wskazująca początek drogi krętej" (gdy krętość odcinka przekracza 160°/km).

Pytanie z oficjalnej puli

Czy ten znak pionowy ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo, a drugi w lewo?
Czy ten znak pionowy ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo, a drugi w lewo?

 

Oczywiście znak ostrzega o niebezpiecznych zakrętach, jednak nie może być mowy, że drugi z nich przebiegał będzie w lewo - definicja znaku nie przewiduje bowiem kierunku drugiego zakrętu.

Według rankingu przygotowanego przez zdamyto, w lutym 2017 na to pytanie padało ponad 55 procent nieprawidłowych odpowiedzi.

 

Image: